WIDEO

Mecze & kulisy

1.LIGA KOBIET: GRUPA AZOTY PWSZ TARNÓW 3 - 1 AZS POLITECHNIKA GLIWICE

Zaczynałem swoją pracę w Tarnowie od meczu przeciwko zespołowi z Gliwic. Na wyjeździe wygraliśmy 3-2 i było to pierwsze zwycięstwo zespołu z Tarnowa. Mecz rewanżowy dał m.in. obraz jak przepracowaliśmy ten okres do meczu rewanżowego i jak bardzo podniósł się nasz poziom sportowy. Oczywiście, nie obyło się bez problemów. Przed meczem rozchorowała się rozgrywająca, a atakująca miała drobne problemy z barkiem, a my nie chcieliśmy narażać zdrowia zawodniczek. Mieliśmy też swoje problemy w meczu, gdzie potrafiliśmy zdobywać punkty w serii i tracić te punkty, ale ogólnie mecz był pod kontrolą.

TomaszSchenk-Wieliczka.JPG

1.LIGA KOBIET: 7R SOLNA WIELICZKA 3-2 GRUPA AZOTY PWSZ TARNÓW

Mecz z Wieliczką to derby małopolski. Kibice obu zespołów ostrzyli sobie zęby na to widowisko i mecz sam w sobie nie zawiódł. Po jednej i drugiej stronie było bardzo dużo walki, ale był to mecz, w którym praktycznie przez 2-3 sety musieliśmy szukać swojego optymalnego zestawienia. Mieliśmy szanse w drugim secie na doprowadzenie do remisu. Po stracie 4 punktów w końcowej fazie seta doprowadzamy do remisu i przegraliśmy na przewagi. Z wyniku 0-2 udało nam się osiągnąć wynik 2-2. Tie-break przedstawia bardzo dobrą grę obu drużyn, a o wyniku decydują detale. Nie skończyliśmy dwóch piłek meczowych i przegraliśmy 2-3.

1.LIGA KOBIET: GRUPA AZOTY PWSZ TARNÓW 2-3 ENEA ENERGETYK POZNAŃ

Był to mecz przeciwko vice-liderowi przegrany w tie-breaku na przewagi. Spotkanie na pewno mogło się podobać widzom. Było dużo emocji, ale i też błędów oraz przestoi, jednak potrafiliśmy się podnieść i mimo wyniku 1-0, a następnie 1-2 nie poddaliśmy się i walczyliśmy do końca. W kobiecej siatkówce czasami wystarczy mała iskierka, aby odwrócić losy spotkania. I tak też się stało w 4 secie, gdzie już zbliżaliśmy się do zakończenia meczu. Tie-break, co prawda był przez nas przegrany, ale zespół pokazał charakter i 5 set skończył się na przewagi.

1.LIGA KOBIET: GRUPA AZOTY PWSZ TARNÓW 3-1 MKS SAN - PAJDA JAROSŁAW

Niesamowite spotkanie. Bardzo dużo emocji na boisku i poza nim. To była prawdziwa wojna. Ciężko było nam wejść w mecz i dość gładko przegrywamy pierwszego seta. Drugi set walczymy sami ze sobą. Jednak po kilku korektach zespołu znaleźliśmy swój rytm gry. 3 set coś niewyobrażalnego. 19-23 dla Jarosławia i wygrywamy seta 32-30. To dało niesamowitego kopa zespołowi. Byliśmy skazywani na szybką porażkę, a to my wygraliśmy za 3 punkty.

79783803_2732307846836482_37123701950717

1.LIGA KOBIET: SPS STAL MIELEC 2-3 GRUPA AZOTY PWSZ TARNÓW

Derby małopolski. Mecz wyjazdowy na bardzo trudnym terenie. Kibice jednej i drugiej drużyny zagłuszali nasze myśli, i o normalnej komunikacji nie było mowy. Jesteśmy rozkojarzeni i przez dwa pierwsze sety walczymy z  własnymi słabościami. Przegrywamy 2-0 i w 3 secie dochodzimy do niebezpiecznego wyniku 12-6 dla Mielca. W końcu po wielu zmianach i rotacjach przychodzi przełom. Zaczyna pracować to, co sobie założyliśmy. Wyciągamy przegranego seta, wygrywamy go, co daje nam dodatkowej energii na kolejne sety. Wyciągamy wynik z 2-0 na 2-3 ! Kibice nie mogli uwierzyć w to co widzą.

1.LIGA KOBIET: 7R SOLNA WIELICZKA 1-3 KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

Mecz u ówczesnego lidera. Wieliczka wygrała 6 na 6 meczy i według specjalistów nie byliśmy faworytem spotkania. Dla nas był to ostatni mecz w pełnym składzie. Pojechaliśmy tam pokazać, że potrafimy dobrze grać w siatkówkę i mimo problemów nie poddajemy się. Mecz jako widowisko nie zawiódł. Wygrywamy 3-1, co prawda przegraliśmy 2 seta do 14, ale w 4 secie to my zrewanżowaliśmy się tym samym. Ten mecz pokazał jaki wielki potencjał tkwił w tym zespole i jak wiele mogliśmy namieszać w lidze gdyby było nam dane popracować w spokoju.

1.LIGA KOBIET: KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 3-0 GRUPA AZOTY PWSZ TARNÓW

Mecz z Tarnowem był naszym drugim meczem w lidze. Byliśmy głodni gry po zamieszaniach z licencją i wiedzieliśmy, że jak zagramy skoncentrowani od początku do końca to możemy zdobyć 3 punkty, i tak też się stało. Zagraliśmy zespołowo, skoncentrowani i naładowani pozytywną energią. Pokazaliśmy swój potencjał i  cząstkę swoich możliwości. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Zasłużenie wygraliśmy 3-0.

49864479_543411902814544_911562682082000

1.BUNDESLIGA: VfB SUHL 1-3 SC PODSTAM e.V.

Spotkanie w Suhl prowadziłem w przerwie świąteczno-noworocznej. Pierwszy trener wyjechał na zgrupowanie kadry narodowej, a ja przygotowywałem zespół do meczu i też go prowadziłem. Na trybunach zasiadło około 1400 kibiców - pełna hala. Gospodarze niesieni swoim dopingiem wygrywają pierwszego seta. Był to mecz w którym musieliśmy momentami też walczyć z własnymi słabościami, ale w kluczowych sytuacjach potrafiliśmy zwyciężyć. Był to mój 3 mecz jako trener i 3 wygrany.

48374825_10156850508678890_4337064375002

1.BUNDESLIGA: SC PODSTAM e.V. 3-1 LiB AACHEN

Po zwycięstwie w Erfurcie przyszedł czas na mecz z przeciwnikiem z wyższej półki. Był to dla mnie drugi mecz, do którego przygotowywałem zespół samodzielnie. Nastawialiśmy się na bardzo ciężki mecz. Taki też był, mimo wyniku w 3 i 4 secie. Niesieni dopingiem swoich kibiców wygraliśmy spotkanie za 3 punkty.

48381179_10156850509088890_7615621200772

1.BUNDESLIGA: ERFURT 0-3 SC PODSTAM e.V.

Po nieoczekiwanej decyzji klubu na mecz z Erfurtem pojechałem jako pierwsze trener. Przez większość meczu kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Graliśmy skoncentrowani i zespołowo od początku do końca. Mimo teoretycznie słabszego przeciwnika wiedzieliśmy, że na ich terenie nie będzie łatwo, nie mogliśmy zlekceważyć przeciwnika, tym bardziej, że tydzień wcześniej grali pięciosetowy mecz z liderem 1.bundesligi.